Results and Tables 19th August 2018

NEFL Results.

 

TUESDAY 14 AUG

Over 35 Cup:                                                                           

Rock Cel 3 Black Bull 2,

 

WEDNESDAY 15  AUG.

Over 35 Cup:                                                                           

Woodview 4 Carrick 0.

O’Neills Sports Div 1: 

Torro 0 Square 1.

 

THURSDAY 16  AUG.

Div 2:

Johnstown 5 Virginia 2.

 

FRIDAY 17 AUG,

Over 35 Group B:                                     

Moneymore DMC OFF Black Bull.

Tully Bookmakers Challenge Cup first round:

Glenmuir 4 Abbey Cel 1

Prem Div:

Ardee Cel 2 Boyne Harps 4;

Muirhevnamor 2 Duleek 0;

Rock Cel 2 Newfoundwell 1.

O’Neills Sports Div 1: 

OMP 1 Albion 0;

Parkvilla 1 Kentstown 0.

Div 3:

Moneymore 0 Newtown 1.

Div 4:

Lourdes Cel 2 Thatch FC 4.

 

SATURDAY 18 AUGUST.  

Prem Res:

Boyne Harps OFF Albion,

Muirhevnamor 2 Kentstown 5;

Newfoundwell 5 Duleek 0.

Trim Cel 3 Ardee Cel 1.

A Res:

Athboy 2 Torro 4;

Carrick 1 Square 2

Enfield OFF Rock Cel

Hazel Lane OFF Albion;

Parkvilla 5 Redeemer Cel 0.

 

 

B Res:,

Donacarney 3 Glenmuir 1;

Kilmessan 3 Robinstown 3;

Virginia Cel 3rds 1 Virginia Cel 4.                                  .

 

SUNDAY 19 AUGUST 

Prem Div:

Carrick Rov 1 Trim Cel 7.                                     ,

O’Neills Sports Div 1: 

Athboy 6 Torro 2;

Trim Town 1 Square 3;

Enfield Cel 1 Kingscourt 0.

Div 2:

Rathmullen Cel OFF Woodview Cel;

Redeemer Cel 7 Navan Cosmos 0;

Virginia Cel 0 Bay FC 2.

Div 3:

Kilmessan 5 Chord Cel 1;

BJD Cel 6 Park Cel Summerhill 2;

Kells Cel 0 Donacarney Cel 4.

Div 4:

BMC 5 Castle Villa 0;

Bohermeen Cel 7 Electro 0;

Millmount Cel 3 Slane Wdrs 2

 

*** Division PREMIER DIVISION

 

Team                      P   W   D   L    F    A  Pts

Muirhevnamor                   2   2   0   0    5    1   6

Boyne Harps                    2   2   0   0    6    3   6

Trim Celtic                    2   1   0   1    8    3   3

Newfoundwell                   2   1   0   1    7    4   3

Ardee Celtic                   2   1   0   1    4    5   3

Rock Celtic                    2   1   0   1    3    4   3

Duleek                         2   0   0   2    1    4   0

Bellurgan Utd                  1   0   0   1    2    6   0

Carrick Rovers                 1   0   0   1    1    7   0

 

*** Division O’NEILLS SPORTSWEAR DIV 1

 

Team                      P   W   D   L    F    A  Pts

Square Utd                     3   3   0   0    9    1   9

Parkvilla                      3   2   0   1    8    4   6

Trim Town                      3   2   0   1    6    5   6

Omp Utd                        3   2   0   1    3    3   6

Albion Rovers                  3   1   1   1    6    4   4

Athboy Celtic                  2   1   0   1    7    4   3

Kentstown Rovers               2   1   0   1    2    1   3

Enfield Celtic                 3   1   0   2    3    6   3

Torro Utd                      3   1   0   2    4    8   3

Hazel Lane Utd                 2   0   1   1    3    7   1

Kingscourt Harps               3   0   0   3    2   10   0

 

*** Division DIVISION 2

 

Team                      P   W   D   L    F    A  Pts

Bay FC                         2   2   0   0    8    1   6

Woodview Celtic                1   1   0   0   10    1   3

Redeemer Celtic                1   1   0   0    7    0   3

Johnstown                      1   1   0   0    5    2   3

Rathmullen Celtic              0   0   0   0    0    0   0

Virginia Celtic                2   0   0   2    2    7   0

Bailieboro Celtic              1   0   0   1    1    6   0

Navan Cosmos                   1   0   0   1    0    7   0

Oldcastle Utd                  1   0   0   1    1   10   0

 

*** Division DIVISION 3

 

Team                      P   W   D   L    F    A  Pts

Donacarney Celtic              3   2   1   0    9    4   7

Park Celtic Summerhill         3   2   0   1    9   11   6

Moneymore FC                   3   1   1   1    6    5   4

Newtown Utd                    2   1   1   0    2    1   4

Robinstown                     2   1   1   0    2    1   4

Kilmessan                      2   1   0   1    8    5   3

Bjd Celtic                     2   1   0   1    8    6   3

Glenmuir                       2   0   1   1    2    3   1

Kells Celtic                   3   0   1   2    2    7   1

Chord Celtic                   2   0   0   2    3    8   0

 

*** Division DIVISION 4

 

Team                      P   W   D   L    F    A  Pts

Bohermeen Celtic               2   2   0   0    8    0   6

Millmount Celtic               2   2   0   0    5    2   6

Thatch FC                      2   1   1   0    6    4   4

Bmc Utd                        2   1   0   1    5    1   3

Slane Wdrs                     2   1   0   1    3    3   3

Abbey Celtic                   1   1   0   0    0    0   3

Electro Celtic                 2   0   1   1    2    9   1

Fordrew Rovers                 1   0   0   1    0    2   0

Lourdes Celtic                 2   0   0   2    2    5   0

Castle Villa                   2   0   0   2    0    5   0

 

*** Division PREMIER RESERVE

 

Team                      P   W   D   L    F    A  Pts

Newfoundwell                   1   1   0   0    5    0   3

Kentstown Rovers               1   1   0   0    5    2   3

Trim Celtic                    1   1   0   0    3    1   3

Albion Rovers                  0   0   0   0    0    0   0

Bellurgan Utd                  0   0   0   0    0    0   0

Boyne Harps                    0   0   0   0    0    0   0

Drogheda Town                  0   0   0   0    0    0   0

Ardee Celtic                   1   0   0   1    1    3   0

Muirhevnamor                   1   0   0   1    2    5   0

Duleek                         1   0   0   1    0    5   0

 

 

 

*** Division A RESERVE

 

Team                      P   W   D   L    F    A  Pts

Parkvilla                      1   1   0   0    5    0   3

Torro Utd                      1   1   0   0    4    2   3

Square Utd                     1   1   0   0    2    1   3

Albion Rovers 3rd              0   0   0   0    0    0   0

Enfield Celtic                 0   0   0   0    0    0   0

Hazel Lane Utd                 0   0   0   0    0    0   0

Omp Utd                        0   0   0   0    0    0   0

Rock Celtic                    0   0   0   0    0    0   0

Carrick Rovers                 1   0   0   1    1    2   0

Athboy Celtic                  1   0   0   1    2    4   0

Redeemer Celtic                1   0   0   1    0    5   0

 

*** Division B RESERVE

 

Team                      P   W   D   L    F    A  Pts

Virginia Celtic                1   1   0   0    4    1   3

Donacarney Celtic              1   1   0   0    3    1   3

Kilmessan                      1   0   1   0    3    3   1

Robinstown                     1   0   1   0    3    3   1

Trim Town                      0   0   0   0    0    0   0

Glenmuir                       1   0   0   1    1    3   0

Virginia Cel 3rds              1   0   0   1    1    4   0

 

 

Leave a Reply